Hakkında

RoketBilim.com

İsmim Cansın. Makine mühendisiyim. Üretim alanında çalışan firmalarda mühendislik yaptım ve yurt dışında da çalışma imkanım oldu. Küçüklüğümden beri mekanik ve elektroniğe, teknolojiye ve özellikle de havacılık-uzay teknolojilerine hayranım. Uzay ile ilgili gelişmeleri, yeni keşifleri ve yeni uzay teknolojilerini her zaman Tübitak’tan takip ediyordum. Son yıllarda ise, ağırlıklı olarak uluslararası bilim ve teknoloji yayınlarından ve kurumların kendi web sitelerinden takip etmekteyim. Üniversite döneminde ise, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.’de tasarım konularında staj yaptım.

Uzay teknolojilerine ve özellikle de uzay araçlarına olan aşırı ilgim, bu web sitesini kurmamda büyük bir motivasyon kaynağı olmuştur. Malum, son bir kaç yıldır hem ülkemizde hem de dünya genelinde uzaya ve uzay teknolojilerine olan ilgi arttı. İnsanlığın uzay çağı aslında 1950’lerde başlamış olmasına rağmen, 2010’lu yıllar ve 2020 yılı uzay çağında birer milat oldu diyebilirim. Yani, aslında son yıllarda, devletlere bağlı şirketlerin ve uzay ajanslarının yanı sıra, özel şirketlerin de giderek artan oranda bu sektöre katılım göstermeye başlamasıyla birlikte uzay çağı tam manasıyla başlamış oldu. Ülkemizde de özellikle son bir kaç yıldır uzaya erişim konusunda ciddi yatırımlar ve yeni gelişmeler mevcut.

Nihayetinde, RoketBilim.com’u kurmaya ve siz roket ve uzay meraklıları ile buluşturmaya karar verdim. Sitede, uzay teknolojileri ile ilgili yeni gelişmeleri, inceleme yazılarımı (ana sayfada ve blog bölümünde), deneysel roketçilikle ilgili konuları, kendime ait deneysel roket dizaynlarımı ve youtube kanalımda yayınladığım roket imalat ve fırlatma videolarımı ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Tüm içerik sürekli güncellenecek olup RoketBilim.com’a özgü olacaktır. Ayrıca, yazılarımın hemen hemen tamamı yorum paylaşımına açık olacaktır. Bununla birlikte, Roketbilim.com YouTube kanalına ve facebook sitesine abone olmayı ve bizi desteklemeyi unutmayın 🙂 Yeni içeriklerden haberdar olan ilk siz olmak için bu sitenin ana sayfasında yer alan bölüme e-posta adresinizi girerek listeme katılmanız yeterlidir. Tabi, youtube kanalındaki çanı da tıklamayı unutmazsanız sevinirim. Roketbilim.com mobil geliştirmesi sayesinde akıllı telefonlarınızdan istediğiniz yerde, istediğiniz zaman ve en iyi şekilde site içeriğine ulaşabilirsiniz.

Bu web sitesini oluşturmaktaki temel amacım ülkemizde uzay teknolojilerine ve deneysel roketçiliğe olan ilginin hem profesyonel hem de amatör seviyede arttırılabilmesi için bir nevze de olsa katkı sağlayabilmektir. Umarım web sitemden memnun kalırsınız ve uzaya olan ilginize yeteri kadar cevap verebilirim. 🙂

RoketBilim.com Youtube (Navi Uzay YouTube Kanalı) :

https://www.youtube.com/channel/UCOamy_-nwU0vWMzT9SRIZqg

RoketBilim.com Facebook Linki :

https://fb.me/Cansin987

RoketBilim.com Instagram Linki :

https://www.instagram.com/roketbilim/

Reklam