Gizlilik

Gizliliğiniz bizim için çok önemlidir. RoketBilim.com’da birkaç temel ilkemiz var:

 • Sizden sağlamanızı istediğimiz kişisel bilgiler ve içerik ve/veya hizmetlerimizin işleyişi yoluyla sizin hakkınızda topladığımız kişisel bilgiler konusunda dikkatliyiz.
 • Kişisel bilgileri yalnızca saklamak için bir nedenimiz olduğu sürece saklarız.
 • Her zaman web sitemizdeki hangi bilgilerin herkese açık olarak paylaşıldığını (veya gizli tutulduğunu), arama motorları tarafından indekslendiğini ve kalıcı olarak silindiğini kontrol edebilmeyi amaçlıyoruz.
 • Kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımız, kullandığımız ve paylaştığımız konusunda tam şeffaflığı hedefliyoruz.

Aşağıda, bu ilkeleri içeren ve açıklayan Gizlilik Politikamız yer almaktadır.

Bu Gizlilik Politikası, web sitemizi ziyaret ettiğinizde ve kullandığınızda sizin hakkınızda topladığımız bilgiler için geçerlidir.

Bu Gizlilik Politikası boyunca web sitemize, mevcut ise mobil uygulamalarımıza ve mevcut ise diğer ürün ve hizmetlere toplu olarak “İçerikler/Hizmetler” olarak atıfta bulunacağız.

Aşağıda, sizinle ilgili bilgileri nasıl topladığımızı, kullandığımızı ve paylaştığımızı açıklıyor ve bu bilgilerle ilgili sahip olduğunuz seçenekleri belirtiyoruz.

Topladığımız Veriler

Sizinle ilgili bilgileri yalnızca bunu yapmak için bir nedenimiz varsa toplarız – örneğin, içeriğimizi göstermek, sizinle iletişim kurmak veya içeriğimizi daha iyi hale getirmek için.

Bu bilgileri üç kaynaktan topluyoruz: bize bilgi verirseniz ve verdiğinizde, içeriğimiz ve web sitemizin alt yapı sahibi sistem dahilinde otomatik olarak ve dış kaynaklardan. Topladığımız bilgileri gözden geçirelim.

Bizimle paylaştığınız bilgiler aşağıdakilerden biri veya birkaçı olabilir :

 • E-Posta adresiniz
 • İçerik bilgisi (Blog makalelerine yaptığınız yorumlar veya yorumlar kısmında paylaşmaya çalıştığınız linkler vs.)
 • Anket bilgisi

Otomatik olarak sizden topladığımız bilgiler :

 • Web sitemizi kullanma şekliniz ve web sitemiz ile olan etkileşimleriniz ile ilgili detaylar
 • Çerez bilgisi

Verileri nasıl ve neden kullanırız

 • Kalitemizi korumak ve arttırmak ve sitemizin ve ziyaretçilerinin güvenliğinin sürekliliğini sağlamak için
 • Web sitemizin tanınırlığını yönetebilmek ve arttırabilmek için
 • Özgün içeriğimizi, kullanıcı ve ziyaretçilerimizi ve kamu yararını korumak için ve gerektiğinde bu yönde müdahale edebilmek için
 • İçeriğimiz ile ilgili olası problemleri giderebilmek için
 • Kullanıcı ve ziyaretçi deneyimini özelleştirebilmek için
 • Size içeriğimizi ve/veya hizmetlerimizi sunabilmek için.
 • Sizinle iletişimde kalabilmek için

   sizden elde ettiğimiz verileri kullanırız.

Elde ettiğimiz verilerin kullanımı için yasal dayanaklarımız :

 • Uygulanabilir kullanım koşulları veya sizinle yapılan diğer anlaşmalar altında ve beyan ettiğimiz gizlilik koşulları kapsamında içeriğimizi yayınlamak ve sizlere göstermek
 • Ziyaretçilerin ve site kullanıcılarının ilgilendikleri konuları ve hususları koruyabilmek
 • Bilgilerinizi kullanmak konusunda yasal faydamız olabilir – örneğin, içeriğimizi ve/veya hizmetlerimizi sağlamak ve güncellemek için; Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmemiz adına içeriğimizi ve site dizaynımızı geliştirmek için; içeriğimizi korumak için; Sizinle iletişim kurmak için; kullanıcı tutma ve yıpranmamızı anlamak için; içeriğimizle ilgili herhangi bir sorunu izlemek ve önlemek için; ve deneyiminizi kişiselleştirmek için.

Verilerin Paylaşılması

Bazı durumlarda sizinle ilgili olan verileri gizlilik koşulları dahilinde kısıtlı bir şekilde paylaşırız. Verilerinizi paylaştığımız kalemler aşağıda listelenmiştir.

 • İçeriğimizi yayınlamamızı sağlayan ve verileri faydalı bir şekilde işleyen bağlı olduğumuz organizasyonlar ve kuruluşlar. Onlar da aynı şekilde bu gizlilik politikası (hatta daha gelişmiş versiyonu) dahilinde tüm verileri saklarlar.
 • Kendilerine ait olan hizmetleri bu web sitesinde kullanmış olduğumuz üçüncü-parti organizasyonlar.
 • Resmi devlet talebi, resmi makamların talepleri veya var ise mahkeme kararları dahilinde verileri ilgili devlet kuruluşları, resmi makamlar veya mahkemeler gibi yasal organlar ile paylaşabiliriz.
 • İyi niyet dahilinde veri paylaşımının gerekli ve faydalı olacağına inanıyorsak, bu web sitesinin mülkünün ve telif haklarının, bağlı olduğumuz organizasyonların ve üçüncü partilerin mülkünün veya kamu malının korunması için verileri çeşitli kuruluşlar (yasal kuruluşlar ve devlet kuruluşları) ile paylaşabiliriz.
 • Sizin vereceğiniz izin dahilinde verileri bazı üçüncü partilerle paylaşabiliriz.
 • Bize göndermiş olduğunuz destek talep maillerini veya geri bildirim mesajlarını, talebinizi netleştirmek ve diğer kullanıcılara da destek olunabilmesi bakımından paylaşma hakkını saklı tutarız.

Sizin, sitemizde herkese açık olarak paylaştığınız veriler :

Web sitemizdeki beğenmeleriniz ve bıraktığınız yorumlar (Bu veriler açısından herkese açık olarak yapacağınız paylaşımlarda neyi paylaşmak istediğinizi göz önünde bulundurun).

Kullanıcılarımızın verilerini satmadığımız konusunda kapsamlı bir politikamız var. Veri pazarlamacısı veya komisyoncusu değiliz, kişisel bilgilerinizi veri aracılarına satmayız ve bilgilerinizi pazarlama e-postaları ile spam yapmak isteyen diğer şirketlere satmayız.

Verileri ne kadar süre ile veri tabanımızda tutarız

Sizinle ilgili bilgileri, toplama ve kullanma amaçlarımız için artık gerekli olmadığında (yukarıdaki Verileri nasıl ve neden kullanıyoruz başlıklı bölümde açıklanmıştır) ve yasal olarak saklamamız gerekmediğinde genellikle sileriz.

Bu koşulun ve bu gizlilik politikasında yer alan ve yukarıda açıkladığımız tüm koşulların kapsamı dışında kalan durumlarda ve bizden talebiniz olmadığı sürece sitemize bıraktığınız yorumlar sitemizde yer almaya devam eder.

Güvenlik

Hiçbir çevrimiçi hizmet % 100 güvenli olamadığı halde, hakkınızdaki bilgileri yetkisiz erişime, kullanıma, değiştirmeye veya yok etmeye karşı korumak için elimizden geleni yapıyoruz ve bunun için makul önlemleri alıyoruz. İçeriklerimizi ve/veya hizmetlerimizi olası güvenlik açıkları ve saldırılar için izliyoruz.

Sitemizin ziyaretçilerine, kendi işletim sistemlerinin ve web tarayıcılarının güvenlik ayarlarını optimum şekilde yapmalarını öneriyoruz.

Sitemizin ziyaretçileri ve kullanıcılarının hakları ve kendilerine ait olan seçenekler

 • Bizden, web sitemizde paylaştığınız yorumları kaldırma veya değiştirme talebinde bulunma hakkına sahipsiniz.
 • E-Posta listemize katıldığınız takdirde size gönderilen maillerdeki abonelikten çıkma bağlantısını kullanarak gönül rahatlığıyla E-posta aboneliğinden çıkabilirsiniz. Böylece E-posta adresiniz, sitemizde yer alan üçüncü-parti mail hizmetinden de kaldırılmış olacaktır. Dilerseniz, istediğiniz bir anda bizden E-posta aboneliğinden çıkma talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz elimize ulaştığı andan itibaren mümkün olan en kısa sürede E-posta aboneliğiniz kaldırılacak ve bununla ilgili olarak tarafımızca size geri bildirim yapılacaktır.

Sahip olduğunuz haklarla, diğer olası hak taleplerinizle ve gizliliğinizle ilgili sitemizde yer alan iletişim yöntemleri ile istediğiniz zaman bizimle bağlantı kurabilirsiniz.

Roketbilim.com istediği bir anda burada yer alan gizlilik ilkelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Gizlilik politikamızda bir değişiklik olması halinde bu değişiklik/değişiklikler burada açık bir şekilde gösterilecektir. Gizlilik politikamızda yapacağımız olası değişiklikleri site ziyaretçilerimize ve kullanıcılarımıza harici yöntemlerle (e-mail, mesajlaşma vs.) bildirmeyeceğimizi beyan ederiz. Bununla birlikte, web sitemizin ana sayfasında bir uyarı veya yazı şeklinde bu değişiklikten bahsedilecektir.

This privacy policy is licenced under Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License (CC BY-SA 4.0)

This privacy policy is prepared for this WordPress website by using WordPress.com Privacy Policy

Hakkımızda

Roketbilim.com uzay teknolojileri alanında teknik bir platformudur. Telif Hakkı © 2023

İletişime Geçin

cansin987@roketbilim.com

Adres

İzmir, Türkiye

Reklam